Denna blåspistol med 290 mm långt stålrör och Venturi-munstycke är perfekt för effektiv rengöring, utblåsning och torkning i trånga och svårtillgängliga utrymmen. Venturi-effekten ökar luftflödet och ger kraftfull blåskraft utan att öka luftförbrukningen.
Det långa stålröret ger precision och når enkelt smala passager, maskiner, ventilationskanaler eller arbetsbänkar. Den robusta konstruktionen gör blåspistolen lämplig för verkstad, industri och bilservice där både kraft och kontroll är viktiga.
Fördelar
-
Långt stålrör (290 mm) för trånga utrymmen
-
Venturi-munstycke för högre luftflöde och effektiv rengöring
-
Precision vid riktad luftblåsning
-
Perfekt för verkstad, industri och bilservice
-
Robust och hållbar konstruktion
Tekniska specifikationer
Varför välja denna
Blåspistolen med 290 mm stålrör och Venturi-munstycke kombinerar kraft, precision och enkel användning. Den når trånga utrymmen och ger effektiv borttagning av damm, smuts och spån, vilket gör den idealisk för professionella verkstäder och industriella miljöer.